Senohrabská 6, 16.2.2012

Pondělí, 20. února 2012, 20:29 – Ferda – Zima 2011/12

Ve čtvrtek se v mece lyžování, středočeských Senohrabech, uskutečnil krásný a prestižní závod. Senohrabská 6, nebyla to plánovaná 60, ale i tak to bylo jedinečné. Sněhu bylo málo ale i přesto byly stopy krásně upraveny skútrem. Pořadatelé se snažili připravit jeden dlouhý okruh, ale denní teploty a vítr zhatili jejich plány. Tudíž se závodilo, za světla loučí, na krásně členitém kolečku (cca 850 m) na Vávrově palouku. Máza bezproblémově extráčová. Start hromadný, tradičně rychlý, takže jsem sotva stíhal :-). Naštěstí to byl délkou skoro lauf. V průběhu prvního kola z osmi, po lítém boji v závěrečném stoupání, jsem se propracoval do čela a vedení si již pohlídal. Radost byla veliká, je to mé první vítězství v takhle slavném závodě :-).

V cíli čekal na závodníky výborný gulášek a buřty opékané na ohni. Kdo nejel o hodně přišel, takže za rok naviděnou. Snad již při opravdovém laufu na 60 km.